12 лева за половин кило козунак ни искат фурни седмица преди Великден. Според производителя празничните хлябове, които бяха изложени на традиционния Великденски фермерски пазар в София, те са замесени с истинска квас. 

На щанда на столичната фурна се предлагаха различни видове в зависимост от предпочитанията на купувачите – със стафиди, с орехи, с шоколад и традиционен. Цените на по-малките козуначета пък започваха от 4 лв., а посетителите можеха да си закупят и различни видове безглутенови десерти, домашни сладкиши и майсторски баници.

Над 50 родни производители на храни и напитки, както и творци на ръчно изработени бижута, аксесоари и сувенири се включиха в пазара, като всеки от тях се опитваше по-атрактивен начин да привлече повече клиенти.

Седмица преди празника столичани имаха възможност да изберат за трапезата си сезонни зеленчуци, млечни продукти, вина, сладка и конфитюри. Зелената салата се котираше по 1.20 лв. за брой, при положение, че на пазара „Красно село“, например, две марули вървят за левче. Цените на пресния чесън и репичките бяха съответно – 1,50 и 1,80 лв. за една връзка.

Цената на фермерските яйца започва от 40 стотинки и вече стига до 55 стотинки за брой, видя още репортер на „Монитор“ на изложението. Разбира се, според фермерските оферти предлаганите яйца са от свободно гледани кокошки.

Едни от най-търсените продукти бяха млечните, а повечето неща можеха да се дегустират директно на място. Кашкавал от 100% краве мляко, се котираше за 12,96 лв., но само 432 грама. За килограм домашно приготвено сирене столичани даваха по 10 лв. Кофичка домашно кисело мляко от 400 г струваше 1 лев, а литър прясно мляко – 2 лв. Овче кисело мляко в буркан (580 г) се търгуваше по 2,50 лв.

Цените на луканките започваха от 7-8 лв. парчето, а за биволски суджук стигаха до 15 лв. Килограм истински мед, без изкуствени добавки, бе около 8-10 лв. Селските производители предлагаха дори и оцет от мед, а за да се сдобием с този продукт трябваше да платим 4 лв. за 350 г.

На базара не липсваха и всякакви ръчно изработени предмети. Лалета направени от плат се продаваха за 4 лв. на брой, като желаещите да украсят домовете си с изкуствените пролетни цветя, можеха сами да аранжират букетите си.

На импровизираното пазарче имаше и щандове с книги за здравословно хранене и отглеждане на растения. Занаятчии бяха изкарали на сергиите плетени терлици и елечета за бебета, биокозметика и тор от калифорнийски червеи.