размер на шрифта:

Всеки пети испанец е бил без работа през второто тримесечие

Силно засегната от кризата и спукването на балона на пазара за недвижими имоти, Испания навлезе в рецесия в края на 2008г. и излиза бавно от нея

30.07.2010| Коментари Новини| видяна 96
Новини

Равнището на безработицата в Испания се е повишило допълнително през второто тримесечие на година, достигайки 20,09 на сто от трудоспособното население на страната, спрямо 20,05 на сто три месеца по-рано, съобщи днес Националният статистически институт на страната, цитиран от Франс прес.     

Броят на хората, които са били без работа за този период, е достигнал 4 645 000 души или с 32 800 души повече, отколкото през предходното тримесечие, и с 508 000 повече в сравнение с броя им преди година.    

Равнището на безработицата в Испания се повишава трайно от третото тримесечие на 2007 година, когато бе достигнала исторически минимум от 7,95 на сто. Силно засегната от кризата и спукването на балона на пазара за недвижими имоти, Испания навлезе в рецесия в края на 2008 година и излиза бавно от нея.     

Безработицата бе превишила през първото тримесечие на годината символичния праг от 20 на сто, който е незапомнен от четвъртото тримесечие на 1997 година (20,11 на сто), припомня Франс прес.

Източник:БТА Снимки:sxc.hu

Коментари

За да коментираш трябва да си регистриран потребител

Водещи новини

Новини

Минимална заплата от 270 лв. пак ще е под прага на бедност

Управителят на НОИ смята, че максималният осигурителен доход трябва да скочи на 2200 лв.

Новини

Климатикът измества парното

120 лв. месечно излиза отопление на 60 квадрата

Горещи оферти