Частните чуждестранни инвеститори се връщат към американския суверенен дълг през юли, след като продадоха рекордно количество облигации през предходния месец, показват последните данни на финансовото министерство на САЩ.
В същото време трите най-големи притежатели на щатски ценни книжа, Китай, Япония и Великобритания, са увеличили нетните си активи деноминирани в долари.
Китай се увеличи своите авоари с 8 милиарда долара, оставайки най-големият чуждестранен титуляр на американски дълг.
Общо чуждестранните инвеститори, са реализирали нетни покупки на щатски облигации за 16.16 милиарда щатски долара, в сравнение с нетни продажби за 4.59 милиарда долара през юни.
Частните чуждестранни инвеститори са купили с нетно американски суверенни облигации за 2.12 милиарда долара, след продажби за 19 милиарда щатски долара през предходния месец.
Най-изчерпателната категория в доклада, "месечните нетни капиталови потоци", включващи непазарните потоци, краткосрочните ценни книжа и промените в доларовите вложения на банките, обаче показва изтичане на капитал от САЩ на стойност 51.80 милиарда долара, спрямо отлив на 29.4 милиарда долара през юни.