Конгресът на САЩ не прие плана за стимулиране на икономиката чрез строителни проекти, предаде Ройтерс. Мярката предвиждаше данъчни отстъпки, които да стимулират потребителското харчене. Според експертите по този начин се допринася за увеличаване на икономическия растеж, но в същото време се спомага за поскъпването на храните и енергията.
Междувременно американският президент и премиерът на Англия се срещнаха във Вашингтон, където обсъдиха спешния план за инжектиране на 700 млрд. долара в икономиката на щатите. Това е правилното действие, което трябва да бъде предприето, каза британският премиер Гордън Браун по време на срещата с Джордж Буш. След 90-минутния разговор стана ясно, че Лондон поддържа правителствения план за справяне с финансовата криза в Америка.
В интервю за BBC обаче Браун каза, че британското правителство няма намерение да предлага аналогичен план, тъй като Bank of England вече е предоставила на банките 100 млрд. лири стерлинги за увеличаване на ликвидността, което е основният проблем на настоящата криза.
В Мисисипи пък Джон Мак Кейн и Барак Обама се срещнаха за първия от трите дебата преди изборите за президент на 4 ноември. Двамата съперници трябваше да дискутират международната политика, но събитията от последната седмица насочиха разговора към въпроси за данъците, разходите, войната в Ирак.
Според Барак Обама настоящата икономическа криза е окончателна присъда на осемгодишната политика, водена от президента Буш и подкрепяна от сенатор Мас Кейн.
Мак Кейн пък обвини по-младия си опонент за това, че е гласувал за намаляване на финансовите разходи за военните в Ирак и Афганистан.