Производителят на електроника Sony ще преодолее настоящата криза много по-рано и успешно в сравнение с останалите японски компании, убеден е президентът на концерна Хауърд Стрингър.
Смятам да съм първи в надбягването за излизане от рецесията. Нашата цел е да излезем от нея колкото е възможно по-бързо, каза той. Стрингър бе назначен миналата седмица за президент на Sony. От няколко години той заема и поста председател на борда на директорите на концерна.
Стрингър вкара в ръководството на Sony екип от млади и енергични мениджъри, способни, по думите му, да се справят с лошата конюнктура и стремително променящата се ситуация на пазарите. През декември месец миналата година японският концерн реши да съкрати 16 хиляди работни места.
Източник: БГНЕС