Поредният протест на студенти, природозащитници, майки, пенсионери и кардиолози ще се състой в 15.00 часа на площада пред Народното събрание. Последният национален протест беше на 21 януари, когато протестиращите поискаха от парламента да изпълни техните искания до 27 януари, в противен случай те ще преминат към гражданско неподчинение.
Основното им искане е оставката на министъра на вътрешните работи Михаил Миков, който според негодуващите е главен виновник за кървавите сблъсъци от 14 януари.
Във връзка с протеста се въвеждат промени в организацията на движение на превозните средства, съобщават от общината. Движението по бул. "Цар Освободител" между бул. "Васил Левски" и ул. "Г. С. Раковски" ще бъде спряно от 14.30 часа до приключване на мероприятието, не по-късно от 20.00 часа, се посочва в съобщението.
Организаторите съобщиха, че ще бъдат взети мерки срещу евентуални провокатори и подбудители към насилие.
Протести днес ще има и във Варна от 16.00 часа на площад „Независимост”. От „Електронна граница" се обявиха против следенето в интернет и настояват пълният контрол над българските граждани да бъде спрян. "Правенето на закони не е „работа на ишлеме" а сериозна и отговорна работа с мисъл към хората", се заявява в специална декларация на сдружението.
Над 300 служители на ТЕЦ – Варна се събраха на мълчалив протест пред централата тази сутрин срещу готвените съкращения и с искания за по-голямо увеличение на заплатите. Хората смятат, че 10-процентното увеличение на възнагражденията, което предвижда работодателят от 1 януари тази година, е недостатъчно, обясни председателят на синдикалната структура на КНСБ в топлоцентралата – Христо Христов. Той бе категоричен, че служителите не са склонни да изчакат за по-голямо увеличение на заплатите. „Искаме да достигнем възнаграждения като колегите от "Марица изток 2", които получават с 50% по-високи основни заплати от нас”, заяви Христов. По повод готвените съкращения той заяви, че със синдикатите не са водени преговори за тях.
Коментари
0