Втора заявка за инвестиционно намерение от страна на италиански предприемачи получават местните власти в град Враца. След като в началото на тази година от О.М.С. Салери Истърн Юръп обявиха, че започват изграждането на завод за сферични кранове, втора компания проведе среща в кметството с подобна заявка.
По информация на DarikNews.bg от компанията RBO са поискали съдействие за издаване на разрешение, без което не могат да започнат подготовката на избрания за новия завод терен. Друг проблем пред изпълнението на проекта им е далекопровод на ЧЕЗ, който трябва да бъде преместен.
По план италианците трябва да инсталират производствените машини през лятото на следващата година, а във фабриката им ще могат да намерят работа 130 човека.
С подобен размер е и фабриката на сънародниците им от О.М.С. Салери Истърн Юръп. Те се ангажираха с инвестиция от 15 млн. евро през следващите 6 години. Общината им даде възможност да закупят 25 дка терен за построяването на завода на цена 500 200 лв. без ДДС.
О.М.С. Салери Истърн Юръп вече имат една шивашка фабрика във Враца, в която работят 135 човека.
Сферичните кранове, които предстои да се произвеждат край Враца, представляват малки машинни части, изработвани обикновено от стомана и служат за насочване на флуиди в системата, обслужваща ВиК инсталации, газопреносни съоръжения и други.