Право на дивидент имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни след датата на събранието или към 03.06.2008 година.
Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент, е 30.05.2008 година.
Елхим Искра АД е една от най-големите производителки на акумулатори и акумулаторни батерии в България. Съгласно данните от неконсолидирания отчет на дружеството към 31 март нетната печалба за тримесечието е малко над 1 млн. лв. при 172 хил. лв. за същия период на миналата година. Приходите от дейността възлизат на 10.1 млн. лв. , а за първото тримесечие на 2007 година те са били 6.5 млн. лв.
В днешната търговия книжата на компанията поевтиняват с 5.05% до 5.26 лв. за лот, след прехвърлени между инвеститорите 500 акции.
* Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
Коментари
0