Ако има сфера, в която България реално може да се утвърди глобално - това са технологиите, тази ключова идея се повтаря многократно в разговорите с предприемачи и мениджъри през последните месеци.
Ожесточената надпревара и огромните инвестиции в сферата на изкуствения интелект показват мащабите на очакванията за глобална технологична трансформация - в икономиката, в обществата и в средата, в която живеем. Не липсват и гласове, които смятат, че ролята на изкуствения интелект в нашия живот през следващите години е силно преувеличено, но по-скоро те остават самотни в преценката си.
В момента предприемачите, а и изследователските институти са под влияние на ентусиазма около AI и се опитват да го впрегнат в различни индустрии и приложения – някои вече дават резултати, други са по средата на пътя, трети са натоварени все още само с огромни очаквания. Да не забравяме, че от първите механични изчислителни машини на Паскал и Лайбниц, през приноса в областта на електричеството на Тесла, до еволюцията на невронните мрежи и квантовите изчисления, технологичният напредък винаги е бил двигател на цивилизацията.

В Tech Connect едни от най-активните участници в сектора анализират къде е България в този технологичен водовъртеж и къде може да бъде? Кои са предизвикателствата и къде да търсим потенциал? Кои са наистина революционните проекти в различни индустрии в световен мащаб, които са близо до повратната точка на своето развитие, къде се крият подводните камъни в тази река от иновации?
Търсете „Tech Connect“ в:
- разпространителската мрежа
- платформата за дигитално четене ZinZin
- https://manager.bg/списание
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook или Google News