Проучване на Института за пазарни изследвания в Гърция показва, че половината гърци това лято няма да почиват. Всичко е много по-скъпо от миналата година, съобщават анкетираните.
Двойна стая на вечер дори и в непопулярни направления под 100 евро не се намира. Фериботните билети за четиричленно семейство са безумно скъпи.
Масови проверки заради скъпия бензин в Гърция
Правителството съобщи, че това лято няма да се покачват цените на фериботите, но те са много високи са семейни хора с деца, показва проучване.
Заведенията са качили цените поне с 20%.
Чадъри и шезлонги на плажа има за всякакви възможности, но туристите предпочитат да използват собствени чадъри и посещават безплатните плажове.

Само млади хора на възраст под 30 години съобщават, че ще ходят на почивка на остров, като предпочитат по-евтиния вариант - нощувка на къмпинг.
Българите продължават да купуват имоти в Северна Гърция
Хотелиерите съобщават, че през този сезон разчитат повече на чужденци, отколкото на гърците. Трудно се работи и при липса на достатъчно служители, оплакват се от туристическия сектор.
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook или Google News Showcase