Плащат целевите помощи за отопление


Тази година средствата ще бъдат изплатени накуп

От утре започва изплащането на целевите помощи за отопление за предстоящия зимен сезон. Тази година средствата ще бъдат изплатени накуп.

Агенцията за социално подпомагане е наредила към банките и пощенските клонове плащанията за хората одобрени през месеците юли и август.

Заявления за целевата помощ се приемат до края на месец октомври.

Помощта за отопление се вдига

Зам.-социалният министър Надя Клисурска посочи пред БНР, че държавата планира да одобри 265 хиляди заявления, а сумата отразява и новата цена на електроенергията.

„Общият размер за целия период от 1 ноември до 31 март 2022 г. е 523,55 лв.“.

За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook, за да не пропуснете нищо интересно от Pariteni.bg