Sofia Ring Mall беше обявен за най-добър търговски архитектурен проект в България на престижните Международни награди за недвижими имоти - International Property Awards 2013, които се проведоха в Лондон.
Софийският мол получи признанието на журито заради иновативния си дизайн, който съчетава много отворени пространства и интегрира по естествен начин природата в сградата.
Това е втората награда, която член на екипа на Sofia Ring Mall получава тази година. TriGranit Management, компанията, която менажира мола, бе призната за най-добра мениджмънт компания на годината на 8-те годишни Европейски архитектурни награди (Europa property SEE Real Estate Awards), които се проведоха на 16-ти май, 2013 г.
Sofia Ring Mall е мол от ново поколение, който набляга повече на забавлението и възможностите за отдих, вместо на броя магазини, каквито са всички други молове, открити досега в България. Целият комплекс ще има обширни отворени пространства, гигантски тераси, гледащи към полите на Витоша и цял парк с изкуствени езера. Търговският център ще включва голяма зала за игри, модерни кино зали и много други места за забавление.
Sofia Ring Mall ще има над 200 магазина и връзка с IKEA, което ще го направи най-големият център за мебели и интериорни стоки в страната. Цялата инвестиция в проекта заедно с IKEA възлиза на над 170 млн. евро.