По-голямата част от хората у нас не успяват да спестят бели пари за черни дни. Цените се повишиха през последната година, макар и с малко, смятат българите. Това сочат данните на Националния статистически институт за април.
Инфлационните очаквания се запазват и за следващите дванадесет месеца, съобщи НСИ.
Общият показател на доверие на потребителите се покачва с 4.8 пункта спрямо януари. Увеличили са с 2,3 пункта хората, които ще посмеят да направят разходи за подобрения в дома си през следващата година.
Данните за месец по-рано показват обаче, че е регистрирано намаление в търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 1.8 на сто.
По-малко сме харчили и за фармацевтични и медицински стоки - с 0.6%, за облекло, обувки и кожени изделия -с 0.5%, за храна, напитки и цигари - с 0.4% и за гориво - с 0,1 на сто.