Банките в Гърция са платежоспособности, а влоговете на гръцките граждани са напълно гарантирани, уверяват финансисти и банкери в Атина, цитирани от гръцките медии.
Тревогата, предизвикана от тежкото състояние на икономиката, е основателна, но не бива да се свързва с платежоспособността на гръцките банки, казват те.
Същите финансисти и банкери се опасяват, че евентуално масово изтичане на депозити от гръцки банки би могло повече да разклати банковата система и да доведе до рухване на банки, отколкото сегашната ситуация на икономиката.
Пред телевизия Мега гръцкият финансов министър Георгиос Папаконстантину заяви, че влоговете в гръцки банки са напълно гарантирани и че банките в страната нямат проблем с ликвидността, тъй като са финансирани от пакета в размер на 28 млрд. евро, в който средствата са най-вече от Европейската централна банка.