В седмицата, в която столичната педиатрия обяви край на спешния прием, родителите могат да се ориентират за най-близката алтернатива през мобилно приложение.

Неговата авторка е детска лекарка, а нейната голяма кауза е дългоочакваната националната детска болница, разказва NOVA.
 
Безплатното приложение „Хелти кид София” е творение на д-р Таня Андреева.

Колко доплащаме за здраве

При нужда от спешна или неспешна детска медицинска помощ, чрез него всеки родител може да провери къде да заведе детето си.

Създава го преди две години, за да улесни - и родителите, и колегите си - докато се появи дългоочакваната национална детска болница.
 
„Натискаме върху дадения симптом и се подреждат болниците според отдалечеността, на която се намираме. Избираме съответната болница и веднага можем да отворим навигацията”, обясни д-р Андреева.
 

istock
istock

Каузата и България да има национална детска болница, д-р Андреева припознава като своя още през 2006 г.

Тогава тя е студент по медицина, работи и като медицинска сестра в националната кардиологоична болница.

Разказите на по-възрастните ѝ колеги за започнатата в началото на 80-те, но така и незавършена детска болница, там са ежедневие.

За да има 200 млн. повече, трябва да се вдигне здравната вноска

13 години по-късно д-р Андреева е вече детски ревматолог и специализант по обща педиатрия.

 „Едно тежко болно дете преминава през редица специалисти. Тези консултации изключително много затрудняват диагностиката и я забавят, което е опасно за пациентите”, посочи д-р Таня Андреева.
 
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook, за да не пропуснете нищо интересно от Pariteni.bg