Край на строителството на брега на морето


Край на строителството на брега на морето

Кметовете на морските общини четат закона за Черноморското крайбрежие така, както дяволът чете евангелието, коментира министърът на регионалното развитие и благустройството Лиляна Павлова протестите на градоначалниците срещу очакваното приемане на поправката в закона, която забранява строителството в стометровата зона на брега на морето.

Павлова беше категорична, че ще спре всякаква възможност за строителство в зона „А", но законът в новия си вид ще дава изключително облекчени възможности на общините да строят пречиствателни станции и да извършват брегоукрепване.

Министърът определи прогнозите на кметовете, че поправката ще доведе до икономически срив и отлив на инвеститори от крайбрежието като неоснователни и изрази мнението си, че в бъдеще стометровата зона до брега ще бъде много по-атрактивна за туристите с изградени паркове и спортни съоръжения, отколкото с досегашния си вид.

Лиляна Павлова изцяло застава зад предложението за въвеждане на ограничителната поправка, но призна, че последната дума ще имат депутатите.