Териториалните поделения на Националния осигурителен институт (НОИ) ще издават удостоверения за профилактика и рехабилитация до 20 декември 2024 г. включително.
Действията за прекратяване на програмата за профилактика и рехабилитация за тази година са необходими, тъй като договорите, сключени с изпълнителите на дейността по профилактика и рехабилитация, са със срок 31 декември 2024 г.
Кога ще преведат коледната добавка от 100лв. за най-бедните пенсионери
През тази година програмата започна на 29 март. Тогава от институцията съобщиха, че са подписани договори с 21 юридически лица за общо 50 заведения, изпълнители на програмата.
Издадените удостоверения за ползване на парична помощ за профилактика и рехабилитация са над 41 600. Наблюдава се намаление на техния брой спрямо 2023 г., когато бяха издадени удостоверения на 43 000 души, информираха от НОИ.
Подробна информация за условията за ползване на програмата, изпълнителите на дейността, необходимите документи и заболяванията, за които се провежда профилактика и рехабилитация, е достъпна тук.
За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook или Google News Showcase
Коментари
0