Комисията за финансов надзор (КФН), българският надзорен орган на застрахователния сектор, временно забрани предоставянето на нови и удължаването на срока на действащи трансгранични продукти и услуги на ЗАД „ДаллБогг: Живот и Здраве“ АД – в рамките на свободата за предоставяне на услуги в Европейското икономическо пространство, по отношение на всички застрахователни класове, за първоначален срок от 3 месеца, считано от 1 юли 2025 г.

Това съобщиха от комисията на сайта си. 

Застрахователната дейност на ЗАД „ДаллБогг: Живот и Здраве“ АД ще продължи както обичайно във всички държави членки  до 30 юни 2025 г. включително.

Като надзорен орган по произход, КФН е в непрекъснат контакт със ЗАД „ДаллБогг: Живот и Здраве“ АД, с цел осигуряване на ефективна защита на потребителите и справедливо отношение към всички застраховани лица.

Според Romania-insider.com, като се позовава на Румънския орган за финансов надзор (ASF), причината за забраната на работа в Румъния например, е нерешени искове и неизпълнение на задължения към застраховани лица.

„Докладваните проблеми се отнасят главно до забавянето на разрешаването и обработката на искове и неизпълнението на договорните задължения към застрахованите лица“, посочват от ASF. 

АБЗ: Само около 10% от жилищата у нас са застраховани

Румънският регулатор е поискал и цялостен преглед на дейността на „ДаллБогг: Живот и здраве“, пише още медията.

КФН работи и по определянето на условията, които ЗАД „ДаллБогг: Живот и Здраве“ АД трябва да изпълни, за да бъде отменена забраната. Всички засегнати национални надзорни органи също си сътрудничат активно.

За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook  или Google News Showcase