Отпада срокът за заявление по схемата 60/40


Целта е повече фирми да се възползват от помощта

Агенцията по заетостта уведомява всички заинтересовани работодатели, че отпада срокът, който досега беше 21 април 2020 г., за подаване на заявление за изплащане на компенсации по схемата 60/40.

Промяната е направена, за да се даде възможност на повече представители на бизнеса да се възползват от схемата при новите условия.

Без определяне на краен срок, Агенцията по заетостта продължава да приема заявления и документи за изплащане на компенсации по реда на ПМС нр. 55/30.03.2020 г., като припомня, че те се подават към дирекцията "Бюро по труда", обслужваща територията по мястото на работа на работниците и служителите, независимо от начина на подаването.

istock
istock

Препоръчително е документите да се подават по електронен път чрез Системата за сигурно електронно връчване (ССЕВ), подписани с квалифициран електронен подпис (КЕП).


Какви помощи дават в другите страни заради коронавируса

Документите могат да се подават и чрез лицензиран пощенски оператор, и само при невъзможност за ползване на тези два начина - чрез посещение в бюрото по труда.

За повече финансови новини и други полезни съвети, относно личните ви финанси, може да ни последвате във Facebook, за да не пропуснете нищо интересно от Pariteni.bg